12066D106MAT2A ImageView larger image
Image may be representation.
See specs for product details.
12066D106MAT2A
In Stock 5329 pcs Reference Price(In US Dollars)
Manufacturer Part Number:
12066D106MAT2A
Manufacturer / Brand
KYOCERA AVX
Part of Description:
CAP CER 10UF 6.3V X5R 1206
Datasheets:
12066D106MAT2A.pdf
Lead Free Status / RoHS Status:
ROHS3 Compliant
Stock Condition:
New original, 5329 pcs Stock Available.
Ship From:
Hong Kong
Shipment Way:
DHL/Fedex/TNT/UPS
Inquiry Online
Part Number
Manufacturer
Require Quantity
Company Name
Contact Name
E-mail
Phone
Message
Please enter Verify Code and click "Submit"
Part Number 12066D106MAT2A
Manufacturer / Brand KYOCERA AVX
Stock Quantity 5329 pcs Stock
Category Capacitors > Ceramic Capacitors
Description CAP CER 10UF 6.3V X5R 1206
Lead Free Status / RoHS Status: ROHS3 Compliant
Voltage - Rated 6.3V
Tolerance ±20%
Thickness (Max) 0.070' (1.78mm)
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.126' L x 0.063' W (3.20mm x 1.60mm)
Series -
Ratings -
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Lead Style -
Lead Spacing -
Height - Seated (Max) -
Features -
Failure Rate -
Capacitance 10 µF