LMK107SD183KA-T ImageView larger image
Image may be representation.
See specs for product details.
LMK107SD183KA-T
In Stock 6172 pcs Reference Price(In US Dollars)
Manufacturer Part Number:
LMK107SD183KA-T
Manufacturer / Brand
Taiyo Yuden
Part of Description:
CAP CER 0.018UF 10V 0603
Datasheets:
LMK107SD183KA-T(1).pdfLMK107SD183KA-T(2).pdfLMK107SD183KA-T(3).pdfLMK107SD183KA-T(4).pdf
Lead Free Status / RoHS Status:
ROHS3 Compliant
Stock Condition:
New original, 6172 pcs Stock Available.
Ship From:
Hong Kong
Shipment Way:
DHL/Fedex/TNT/UPS
Inquiry Online
Part Number
Manufacturer
Require Quantity
Company Name
Contact Name
E-mail
Phone
Message
Please enter Verify Code and click "Submit"
Part Number LMK107SD183KA-T
Manufacturer / Brand Taiyo Yuden
Stock Quantity 6172 pcs Stock
Category Capacitors > Ceramic Capacitors
Description CAP CER 0.018UF 10V 0603
Lead Free Status / RoHS Status: ROHS3 Compliant
Voltage - Rated 10V
Tolerance ±10%
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series CFCAP™
Ratings -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Lead Style -
Lead Spacing -
Height - Seated (Max) -
Features Low Distortion
Capacitance 0.018 µF