MM5Z8V2ST1G ImageView larger image
Image may be representation.
See specs for product details.
MM5Z8V2ST1G
In Stock 6781 pcs Reference Price(In US Dollars)
Manufacturer Part Number:
MM5Z8V2ST1G
Manufacturer / Brand
onsemi
Part of Description:
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD523
Datasheets:
Lead Free Status / RoHS Status:
ROHS3 Compliant
Stock Condition:
New original, 6781 pcs Stock Available.
Ship From:
Hong Kong
Shipment Way:
DHL/Fedex/TNT/UPS
Inquiry Online
Part Number
Manufacturer
Require Quantity
Company Name
Contact Name
E-mail
Phone
Message
Please enter Verify Code and click "Submit"
Part Number MM5Z8V2ST1G
Manufacturer / Brand onsemi
Stock Quantity 6781 pcs Stock
Category Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
Description DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD523
Lead Free Status / RoHS Status: ROHS3 Compliant
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Tolerance ±2%
Supplier Device Package SOD-523
Series -
Power - Max 500 mW
Package / Case SC-79, SOD-523
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Mounting Type Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 700 nA @ 5 V